نمایندگان پارلمان انگلیس: ورود وزیر پاکستانی را ممنوع کنید

نوشته شده توسط حمید گلشریفی on . Posted in بررسی مطبوعات

 "ترزا می" با درخواست برای ممنوعیت ورود وزیر ارشد پاکستان به انگلیس مواجه شده است. وی جایزه ای برای قتل سازنده فیلم ضد اسلامی که در امریکا مستقر است، تعیین کرده است.

غلام احمد بیلور یکی از اعضای کابینه پاکستان، پیشنهاد پرداخت یکصد هزار دلار به هر فردی که سازنده فیلمی را که موجب اعتراض در کشورهای اسلامی شده را به قتل رساند، داده است.

دیلی تلگراف آگاهی پیدا کرده است که وزیر پاکستانی به صورت منظم از لندن بازدید می کند، وی و برادرش اغلب اوقات سالانه خود را در املاک خانوادگی خود می گذرانند.

نمایندگان محافظه کار ممکن است خواستار عدم ورود وی به انگلیس شوند چرا که ممکن است حضور وی برخورد مناسبی برای عموم نداشته باشد.

یکی از نمایندگان گفت: "وزیران باید این قضیه را مورد توجه قرار دهند. ما خواهان آن نیستیم که افراطیونی همانند وی به این کشور بیایند."

یکی دیگر از نمایندگان گفت: "ما نمی توانیم افرادی را که چنین خشونت هایی را موجب می شوند در انگلیس داشته باشیم."

مقامات رسمی انگلیس گفته اند که این دیدگاه ها ممکن است بر توانایی وزیر به آمدن به انگلیس تأثیر داشته باشد.

منابع نزدیک به خانواده وزیر پاکستانی گفتند، آنها نگران ان هستند که ورود وزیر راه آهن پاکستان به انگلیس ممنوع شود.

این درخواست، نخست وزیر پاکستان و وزیران حزب وی را وادار کرد تا از موضعگیری وی در مورد تعیین جایزه برای قتل سازنده فیلم اهانت آمیز فاصله بگیرند.

دعوت آقای بیلور از طالبان و القاعده برای اجرای این حکم پس از آن صورت می گیرد که 21 تن کشته و حدود 200 نفر در جریان خشونت های ان کشور کشته شدند.

وی گفت: "من امروز اعلام می کنم این کفرگو که به پیامبر اکرم (ص) اهانت کرده است، اگر    کسی او را بکشد، من به وی جایزه ای یکصد هزار دلاری خواهم داد".  وی این سخنان را در    شهر پیشاور که مرکز اصلی قدرت حزب ملی عوامی وی می باشد که بخش کلیدی دولت ائتلافی است، گفت.

وی همچنین گفت: " من همینطور اعلام می کنم، اگر دولت این فرد را به دست من دهد، قلب من می گوید من با دستان خود به عمرش پایان خواهم داد و پس از ان انها می توانند، مرا اعدام کنند."

وی افزود: "پیشنهاد وی برای قتل ناکولا باسلی ناکولا قبطی مسیحی مصری که فیلم ضد اسلامی را ساخته است، نظر شخصی وی بوده و نظر حزب و یا دولت را منعکس نمی کند. "من به تنهایی پیامدهای تصمیم قتل این کفر گو را در هر محاکمه توسط مقامات خارجی متحمل خواهم شد. این امری خواهد بود بین انها و من."

یکی از پیامدهای این دیدگاه وی ممکن است فاصله طولانی انتظار وی برای اجازه یافتن به ورود به انگلیس باشد.

وزیر 73 ساله و سه برادر وی بشیر، الیاس و عزیز دارای چندین اسیاب آرد، سینما و املاک متعدد در پاکستان، دوبی و لندن هستند.

غلام خود دارای املاک در لندن است. این املاک مشترک خانوادگی است که وی در هنگام آمدن به لندن در آن بسر می برد.

رجا پرویز اشرف نخست وزیر پاکستان روز گذشته گفت: "این سیاست دولت نیست. ما به طور کامل خود را از این موضع مبرا می دانیم".

دیلی تلگراف 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید